Decydujesz się na kredyt samochodowy? Raty wcale nie muszą być wysokie!

Decydujesz się na kredyt samochodowy? Raty wcale nie muszą być wysokie!

Wybór auta, kredyt samochodowy, raty kredytu – te zagadnienia wcale nie muszą spędzać Ci snu z powiek. Wystarczy, że na sam początek zdobędziesz podstawową wiedzę na temat finansowania auta nie za gotówkę i kalkulatora rat kredytu!

Czy kredyt samochodowy, raty kredytu muszą być zawsze wysokie?

Wybór dobrego i funkcjonalnego auta nie jest trudny biorąc pod uwagę mnogość bezpiecznych i bogato wyposażonych modeli. Idąc krok dalej – po wybraniu odpowiedniego modelu musisz zastanowić się, z jakiej formy finansowania skorzystasz przy zakupie. Jeśli nie chcesz kupować auta za gotówkę, możesz zdecydować się na kredyt samochodowy. Raty takiego kredytu wcale nie muszą być bardzo wysokie. Skąd takie udogodnienie? Wynika ono z możliwości samodzielnego dopasowania wysokości rat kredytu samochodowego do indywidualnych potrzeb!

Kalkulator rat kredytu – z czego się składa?

Firmy, które oferują kompleksowe usługi sprzedaży aut, zapewniają również dostarczenie instrumentów finansowania. Tym samym umożliwiają swoim klientom dogodne ustalenie warunków kredytu. W ustaleniu wysokości kredytu pomaga użyteczne narzędzie – kalkulator kredytu. Z czego najczęściej składa się to narzędzie? Na suwakach pojawią się najczęściej trzy zmienne: liczba rat, wkład własny i roczny limit kilometrów. Dzięki zmianie tych parametrów możesz np. ustalić, że raty rozkładasz na trzy lata, wkładu własnego płacisz 20%, a roczny limit przejechanych kilometrów ustalasz na 30 tys.

Gwarancja odkupu pojazdu przy umowie kredytowej

Żeby skorzystać z gwarancji odkupu pojazdu musisz to uzgodnić z kredytodawcą jeszcze przed podpisaniem umowy kredytowej. Gwarancja ta oznacza, że na koniec trwania umowy kredytowej auto zostanie odkupione przez dealera. Zanim jednak to nastąpi, auto zostanie poddane oględzinom po to, aby dealer mógł dokładnie ocenić w jakim stanie znajduje się auto. Ocena stanu eksploatacji bazuje na wytycznych, które znajdują się w dokumencie udostępnionym przez dealera.

Jakie dokumenty należy zwrócić razem z autem?

Auto oraz całe wyposażenie, które oddajesz powinno być czyste i przygotowane do oględzin. Ponadto musisz mieć przygotowany komplet dokumentów, tj.:

  • ważny dowód rejestracyjny,
  • kartę pojazdu,
  • książkę serwisową,
  • komplety kluczyków, które zostały wydane na początku trwania umowy,
  • kopię faktury zakupu pojazdu,
  • ważną polisę OC.

Stan pojazdu oceniany jest przez rzeczoznawcę i potwierdzany protokołem. Pamiętaj, że użytkowane auto może mieć dwa rodzaje uszkodzeń: te, wynikające z normalnego użytkowania i eksploatacji pojazdu oraz te, które nie wynikają z normalnego użytkowania auta i obniżają wartość pojazdu.

Kategorie: Kredyt

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.