Kalkulator rat kredytu samochodowego – jak obliczyć ratę?

Kalkulator rat kredytu samochodowego – jak obliczyć ratę?

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu, który pomieści całą rodzinę i będzie przy tym bezpieczny? Poznaj Volkswagena Tiguana – zwycięzcę crash-testów Euro NCAP, sprawdzających bezpieczeństwo aut dostępnych na rynku. Skorzystaj z kalkulatora rat kredytu samochodowego i oszacuj wysokość miesięcznej raty.

Jak samochód wypadł w crash-testach?

Podczas testów samochody poddawane są stłuczkom przy różnych prędkościach. Testy te obejmują zderzenia czołowe, boczne, z pieszym oraz ze słupkiem. Volkswagen Tiguan sprawdził się jako mały SUV. Zyskał 96% skuteczności w zakresie bezpieczeństwa pasażerów przednich i tylnych siedzeń podczas zderzenia oraz 84% w sferze bezpieczeństwa dzieci.

Jaką wersję Tiguana kredytujemy?

W kalkulator rat kredytu samochodowego wprowadzamy wartość wersji wyposażeniowej Trendline II o wartości 107 000 zł. Model wyposażony jest w silnik benzynowy R4 1.4 TSI 150 KM, napęd na przednie koła i manualną skrzynię biegów.

Wybieramy kredyt samochodowy z wysoką kwotą wykupu

Decydujemy się na kredyt z wysoką wartością wykupu, który pozwala nam wykupić samochód w wysokości finalnej raty po zakończeniu okresu kredytowania. Po spłacie rat istnieje również możliwość odsprzedania auta bankowi za równowartość raty końcowej. Wybór takiej formy kredytu przekłada się na niższe raty miesięczne, jako że pokrywają one jedynie utratę rynkowej wartości auta.

Kalkulator rat kredytu samochodowego – oblicz swoją miesięczną ratę!

W pierwszej kolejności w kalkulator rat kredytu samochodowego wpisujemy cenę brutto wybranego modelu. Przy Volkswagenie Tiguanie będzie to kwota 107 000 zł. Następnie wybieramy liczbę rat, w których chcemy spłacić kredyt i podajemy wysokość wkładu własnego. Załóżmy, że wybieramy kredyt 4-letni, z wkładem własnym wynoszącym 30% wartości samochodu, czyli 32 100 zł i rocznym limitem kilometrów równym 20 tys. Przy takich parametrach otrzymamy kredyt z miesięczną ratą w wysokości 920 zł.

Sprawdź koszt swojego kredytu

Całkowita kwota do spłaty za Volkswagena Tiguana Trendline II w kredycie samochodowym wynosi 125 908 zł, jako że wkład własny wynosi 2 100 zł, suma rat po 4 latach to koszt rzędu 44 160 zł, a rata finalna równa się 49 648 zł. Oznacza to, że koszt powyższego kredytu wynosi 18 908 zł.

Podsumowanie kosztów, jakie poniesiesz z kredytem samochodowym:

  • wartość samochodu – 107 000 zł
  • wkład własny – 32 100 zł
  • rata miesięczna – 920 zł
  • suma rat – 44 160 zł
  • rata końcowa – 49 648 zł
  • całkowita kwota do spłaty – 125 908 zł
  • koszt kredytu samochodowego – 18 908 zł
Kategorie: Kredyt

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.