Leasing, kredyt obrotowy czy kredyt na samochód dla firm?

Leasing, kredyt obrotowy czy kredyt na samochód dla firm?

Przed kupnem nowego samochodu warto zorientować się jakie są najkorzystniejsze opcje, jeśli chodzi o kupno auta nie za gotówkę. Sprawdź, jakie są różnice i czy lepiej zdecydować się na leasing, kredyt obrotowy czy kredyt na samochód dla firm?

Kredyt obrotowy, kredyt na samochód dla firm czy leasing?

Jeśli jesteś właścicielem firmy i masz przed sobą kupno nowego auta, możesz wybrać spośród następujących opcji:

Jeśli wybierzesz już samochód, który najbardziej cię interesuje, sprawdź jakie warunki na jego zakup otrzymasz w każdej z wyżej wymienionych opcji, może się bowiem okazać, że różnice będą znaczące.

Kredyt obrotowy, czyli opcja tylko dla przedsiębiorców

Kredyt obrotowy to kredyt bankowy przyznawany na pokrycie bieżących wydatków ponoszonych przez firmę. Mogą to być zarówno wydatki administracyjne, spłata zadłużeń lub kupno potrzebnych sprzętów, urządzeń czy właśnie samochodu. Kredyt obrotowy jest przyznawany na podobnych warunkach co kredyt dla klienta indywidualnego, jednak jego wysokość dla firm może być znacznie wyższa. Wszystko zależy od zdolności kredytowej danej firmy i zabezpieczeń kredytu, którymi dysponuje. Jeśli zdecydujesz się na zakup samochodu z pieniędzy otrzymanych z kredytu obrotowego, to od razu stajesz się właścicielem auta.

Kredyt samochodowy, kredyt na samochód dla firm

Kredyt samochodowy, w tym również kredyt samochodowy dla firm, jest kredytem udzielanym na zakup auta i nie można go przeznaczyć na zakup niczego innego. Przewagą takiego kredytu jest korzystniejsze oprocentowanie, gdyż zakupiony nowy samochód będzie dla banku formą zabezpieczenia kredytu. Właścicielem auta przy tej opcji finansowania jest bank. Kredyt na samochód dla firm zazwyczaj będzie łączył się z dodatkowymi opłatami, np. za rozpatrzenie wniosku kredytowego lub przyznanie samego kredytu. O wszystkie dodatkowe opłaty warto zapytać bank jeszcze przed podjęciem decyzji o finansowaniu auta.

Leasing – opcja zarówno dla osoby prywatnej, jak i przedsiębiorcy

Leasing na samochód to opcja, która pozwala na korzystanie z nowego auta na podstawie umowy zawartej z leasingodawcą. Przy umowie leasingowej właścicielem pojazdu zawsze jest leasingodawca. Po terminowym zakończeniu takiej umowy przedsiębiorca może wykupić auto na preferencyjnych warunkach. Co więcej, może zadecydować, czy auto chce wykupić na potrzeby firmy czy do użytku prywatnego. Właściciele dużych firm, którzy potrzebują kilku lub kilkunastu samochodów niejednokrotnie decydują się właśnie na leasing, gdyż firma leasingowa może zaoferować umowę, na podstawie której zajmie się kompleksowym serwisowaniem aut, przeglądami technicznymi czy wymianą części eksploatacyjnych.

Kategorie: Kredyt, Leasing

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.