Leasing na auto – proste kroki do osiągnięcia wymarzonego auta

korzystny leasing na auto

Jeśli chcesz kupić samochód na firmę i zastanawiasz się, z jakiej opcji finansowania skorzystać, to leasing na auto będzie opcją, którą na pewno warto wziąć pod uwagę. Więcej o samym leasingu poczytaj w naszym krótkim poradniku.

Leasing na auto – co to jest i jak działa?

Leasing jest umową cywilnoprawną zawieraną pomiędzy leasingodawcą, czyli podmiotem, który leasing oferuje, a leasingobiorcą – osobą, która będzie korzystała z przedmiotu leasingu i spłacała go zgodnie z postawieniami umowy. Leasingodawca oddaje leasingobiorcy do użytkowania określony przedmiot (w tym przypadku mamy na myśli nowy samochód). Leasing na auto jest przyznawany na określony czas i za określoną kwotę pieniędzy, spłacana w miesięcznych ratach.

Co zapewnia leasing?

Początkujący przedsiębiorcy chętnie korzystają z ofert leasingu, gdyż pozwala im to na korzystanie z nowego, w pełni wyposażonego auta na preferencyjnych warunkach. Nie muszą płacić jednorazowo dużej sumy za nowy samochód, korzystając natomiast z komfortu i wygody jazdy nowym autem. Na koniec trwania umowy leasingu mogą skorzystać z jednego z trzech rozwiązań, mianowicie:

  • odkupić auto za ustaloną w umowie kwotę,
  • zwrócić samochód leasingodawcy,
  • oddać auto, ale wziąć leasing na nowy model i cieszyć się tym samym, co do tej pory komfortem użytkowania i jazdy.

Od czego zależy wysokość miesięcznej raty leasingu?

Suma miesięcznej raty leasingu zależy od kilku czynników. Bardzo łatwo wyliczysz ją za pomocą kalkulatorów leasingu, które są dostępne w internecie. Pierwszym z czynników kształtujących cenę jest oczywiście model wybranego przez Ciebie samochodu. Kolejnymi czynnikami wpływającymi na miesięczną ratę są: czas trwania leasingu, opłata wstępna, którą poniesiesz na początku umowy, roczny limit przejechanych kilometrów.

Jakie są inne zalety leasingu?

Auto w leasingu nie ma wpływu na obniżenie Twojej zdolności kredytowej, zatem jako przedsiębiorca możesz spokojnie i racjonalnie planować dalsze wydatki dla Twojej firmy.

Ponadto, większość firm leasingowych oferuje korzystne pakiety ubezpieczeń, które obejmują przeróżne warianty. Mogą to być pakiety ubezpieczeń złożone z OC, AC, NNW, assistance. Masz również możliwość ubezpieczyć sam leasing, aby czuć się komfortowo nawet w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Jeśli zależy Ci ograniczeniu formalności, to leasingodawcy zazwyczaj dbają o to, aby ograniczyć do minimum formalną stronę związana z dokumentacją transakcji.

Może ten argument wyda się banalny, ale leasing na auto sprawi, że będziesz mógł wybrać model dopasowany do swoich potrzeb, podkreślając odpowiednio prestiż i dobry wizerunek Twojej firmy.

Kategorie: Leasing

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.