Leasing na auto z wysokim wykupem – rozwiązanie idealne dla firmy!

Leasing na auto z wysokim wykupem – rozwiązanie idealne dla firmy!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz elastycznego sposobu na sfinansowanie pojazdów w Twojej firmie, postaw na leasing na auto z wysokim wykupem. Dlaczego? Ten rodzaj leasingu idealnie odpowiada na zmieniające się potrzeby Twojej firmy. Zobacz, na czym polega!

Niskie raty w leasingu na auto

Leasing na auto z niskimi miesięcznymi ratami to stosunkowo nowy produkt na rynku. Polega na spłacie przez leasingobiorcę niskich rat, stanowiących jedynie utratę rynkowej wartości pojazdu w czasie trwania umowy leasingowej. Oznacza to, że przedsiębiorstwo nie ponosi wysokich bieżących kosztów działalności, zwłaszcza, że w przypadku tego rodzaju leasingu wkład własny jest niski lub nawet zerowy. Jednocześnie niskie raty i niski wkład własny znacząco podnoszą wysokość kwoty wykupu pojazdu, która staje wyższa niż w przypadku klasycznego leasingu. Ważne jest jednak, że leasingobiorca nie musi dokonywać wykupu pojazdu, ale oddać je do salonu po upływie umowy leasingowej.

Najważniejsze cechy leasingu na auto z niskimi ratami:

  • Leasing na auto trwa stosunkowo krótko – umowa podpisywana jest na 2, 3 lub 4 lata,
  • Wkład własny jest niski, a w niektórych przypadkach nawet zerowy,
  • Leasingobiorca ma możliwość wykupu auta jednorazowo lub oddania auta do salonu po upływie umowy,
  • Miesięczne raty są stosunkowo niskie, a kwota wykupu – wysoka,

Leasing na auto idealny dla firmy

Leasing samochodowy z niskimi ratami to forma finansowania zakupu auta szczególnie korzystna w przypadku przedsiębiorstw, które:

  • nie chcą obciążać budżetu wysokimi kosztami bieżącymi (np. wysokimi ratami czy wysokim wkładem własnym),
  • chcą wymieniać samochody regularnie, np. co 2, 3 lub 4 lata,
  • nie chcą tracić czasu na samodzielną sprzedaż samochodu po upływie umowy leasingowej (w przypadku gdy leasingobiorca zdecyduje się na oddanie pojazdu do salonu, to dealer zajmuje się późniejszą odsprzedażą auta na rynku wtórnym),
  • chcą użytkować samochody stosunkowo drogie, płacąc relatywnie niskie miesięczne raty.

Przedsiębiorcy szczególnie cenią także to, że decyzję o tym, w jaki sposób zamierzają zakończyć umowę leasingową (wykup auta lub jego zwrot do salonu) mogą podjąć dopiero pod koniec trwania umowy, a nie na początku. Podpisując więc umowę leasingu na auto, nie muszą podejmować decyzji, wybiegając na kilka lat wprzód. Ważną zaletą leasingu z niskimi ratami jest także gwarantowana przez dealera kwota odkupu auta (w sytuacji, gdy leasingobiorca zadecyduje o zwrocie auta do salonu), co zabezpiecza leasingobiorcę przed wahaniami cen aut na rynku.

Kategorie: Leasing, Poradnik

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.