Sprawdź, o co możesz wzbogacić ubezpieczenie auta w leasingu!

Najlepsze ubezpieczenie auta w leasinguJeśli chcesz kompleksowo zadbać o komfort i bezpieczeństwo w samochodzie, który kupujesz, to zdecyduj się na dobre ubezpieczenie auta w leasingu. Możesz wykupić np. Ubezpieczenie Straty Finansowej. Sprawdź, co ono obejmuje!

Ubezpieczenie auta w leasingu

Jeśli decydujesz się na kupno nowego auta w leasingu, to zastanów się, czy nie warto wykupić przy tej okazji ubezpieczenia. Takie rozwiązania są korzystne, gdyż leasingodawca, chcąc zapewnić maksymalna ochronę leasingowanemu pojazdowi, dba o jak najlepsze warunki umowy ubezpieczeniowej. Kupując ubezpieczenie auta w leasingu zapytaj swojego leasingodawcę o najlepsze warunki dla Twojego auta.

Jakie ubezpieczenia w leasingu są dostępne?

Za każdym razem warto dowiedzieć się, co ciekawego prezentuje w ofercie Twój leasingodawca. Volkswagen Financial Services oferuje korzystne produkty, które zapewniają dodatkową ochronę ubezpieczonemu autu. Do ochrony ubezpieczeniowej leasingu zaliczają się:

  • Ubezpieczenie 100% Wartości Fakturowej (RTI),
  • Ubezpieczenie Straty Finansowej GAP,
  • Ubezpieczenie spłaty leasingu.

Każde z nich jest warte uwagi, jednak ich ostateczny dobór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta.

Co to jest Ubezpieczenie Straty Finansowej?

Ubezpieczenie Straty Finansowej GAP (Guaranteed Asset Protection) to dodatkowa (oprócz autocasco) ochrona, która zabezpiecza budżet Twojej firmy na wypadek kradzieży lub zniszczenia auta w trakcie trwania leasingu. Ubezpieczenie to chroni Twoją firmę przed skutkami wystąpienia szkody całkowitej.

Ubezpieczenie Straty Finansowej GAP zawierasz na cały okres trwania leasingu, a jego koszty doliczane są zazwyczaj do miesięcznej raty leasingu. Opłata za tego typu ubezpieczenie może być różna u każdego ubezpieczyciela, gdyż obejmuje inne zakresy ochrony.

U większości leasingodawców Ubezpieczenie straty Finansowej GAP możesz wykupić tylko na początku leasingu, a nie w trakcie jego trwania. O wszystkie szczegóły warto dopytać leasingodawcę i przeczytać dokładnie OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia.

 

Kategorie: Leasing

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.