Zimowe wyprzedaże aut – szansa na tańszy samochód z salonu?

Zimowe wyprzedaże  aut – szansa na tańszy samochód z salonu?

Końcówka roku to w motoryzacji czas wyprzedaży roczników. Ostatnia szansa na wymarzony model, korzystne negocjacje i atrakcyjne pakiety. Czy rzeczywiście to właśnie pod koniec roku najbardziej opłaca się kupić nowe auto?

W Polsce istnieją trzy umowne okresy w których opłaca się kupować nowy samochód– przed wakacjami, po wakacjach oraz pod koniec roku. W grudniu ruszają wyprzedaże starego rocznika, które są uzależnione od realizacji planu sprzedażowego w danym roku. Zasada jest prosta: jeśli producent wypuścił na dany rynek 700 aut, a udało mu się sprzedać 500, to pozostałe 200 musi szybko upłynnić, żeby nie spisać tych modeli na straty. W nowym roku bowiem wchodzą już nowe modele i zmniejszy się zainteresowanie starymi, wobec czego trzeba wyprzedać “zapasy”.

Skąd ta obniżka?

Chyba każdy już kojarzy hasło reklamowe pojawiające się w tym okresie: „Do wyczerpania zapasów”. Wszystko związane jest z faktem, że w Polsce sprzedaż nie liczy się od daty rejestracji a roku produkcji samochodu. Większość klientów woli samochód nowszy, o czym świadczyć może zaledwie kilka dni. Zmiana tego może nastąpić jedynie w przypadku zmian w przepisach prawnych dotyczących rejestracji, ale póki co wiek auta licziny jest w ten sposób.

Dodatkowo musimy pamiętać, że wraz ze zbliżającym się zakończeniem okresu sprzedaży, producent – chcąc utrzymać wysoką sprzedaż – wyposaża model w wiele dodatków, które do niedawna były płatną opcją. Takimi promocjami mogą być objęte np.:

  • klimatyzacja,
  • elementy wykończenia,
  • ubezpieczenie,
  • serwis samochodu,

Szansa dla przedsiębiorców

Końcówka roku to to czas, gdy klienci mają jeszcze z czego wybierać. Kiedy promocje ruszą na dobre i przyszli nabywcy zaczną wykorzystywać cenowe okazje, samochody szybko znikają z salonów, zwłaszcza, że pod koniec roku firmy interesują się kupnem większej ilości aut. Zakup kilku pojazdów, dużo tańszych niż w podstawowej ofercie, to dla przedsiębiorstw szansa na wyposażenie firmowej floty w nowe modele, możliwość zyskania ulgi podatkowej i co najważniejsze – szansa na oszczędności. Ważne zwłaszcza pod koniec roku, kiedy dokonywany jest bilans zysków i strat.

Wiedz czego chcesz

W związku z szybkim tempem wyprzedaży I dużym zainteresowaniem kierowców, warto być przygotowanym jeśli chodzi o dostępność finansową, przejrzeć oferty kredytowe lub, jeśli rozważamy leasing samochodowy, przyjrzeć się bliżej ofertom i parametron leasingu: http://www.audi.pl/pl/brand/pl/finansowanie/leasing.html.

Klienci indywidualni wybierają najczęściej kredyty samochodowe, przygotowane pod zakup konkretnego auta. W takiej sytuacji warto skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest nasz kalkulator finansowy:

 

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Komentarze

  1. e-AutoSklep.pl
    e-AutoSklep.pl 5 lutego, 2015, 12:04

    Zdecydowanie warto kupować samochód na koniec roku. Można wiele zaoszczędzić, jednak pamiętajmy by zachować rozsądek i nie dać się omamić sprzedawcy.

Only registered users can comment.