Szykują się duże zmiany w egzaminie na prawo jazdy?

Szykują się duże zmiany w egzaminie na prawo jazdy?

Likwidacja egzaminu przeprowadzanego na placu manewrowym to jedna z propozycji zmian dotyczących części praktycznej egzaminu na prawo jazdy, wniesiona przez reprezentantów ośrodków szkoleniowych na spotkaniach w resorcie infrastruktury.

Jak donoszą media, w marcu w Ministerstwie Infrastruktury odbyły się dwa spotkania z przedstawicielami ośrodków kształcenia kierowców, na których zgłoszono wiele postulatów dotyczących sposobu szkolenia i egzaminowania przyszłych kierowców.

Zaproponowano między innymi zmiany w części praktycznej egzaminu. Jedni (bardziej radykalni) reprezentanci ośrodków szkoleniowych opowiedzieli się za całkowitą likwidacją egzaminu przeprowadzanego na placu manewrowym. Drudzy zaś zaproponowali między innymi rezygnację z jazdy tyłem po łuku.

Resort obecnie analizuje zgłoszone propozycje, jednak ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Jak poinformował wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit, każda zmiana dotycząca szkolenia i egzaminowania kierowców musi być podejmowana ostrożnie i po przeprowadzeniu analiz, aby podjęte działania skutkowały poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1603872,Bedzie-latwiej-zdac-egzamin-na-prawo-jazdy-Na-razie-nie-ma-decyzji-w-sprawie-zmian

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.