Dobre Assistance – czy pakiety ubezpieczeniowe je zawierają?

Dobre Assistance – czy pakiety ubezpieczeniowe je zawierają?

Chcesz ubezpieczyć swój samochód i zależy ci na tym, żeby pakiety ubezpieczeniowe zawierały dobre warunki na ubezpieczenie Assistance? Sprawdź, jakie korzyści w ramach Assistance możesz uzyskać!

Pakiety ubezpieczeniowe – wersja podstawowa i rozszerzona

Większość ubezpieczycieli daje możliwość dobrania indywidualnych pakietów ubezpieczeniowych.  Dzięki takiej opcji zadbasz nie tylko o podstawową ochronę swojego nowego auta, ale dodatkowo ubezpieczysz to, na czym najbardziej ci zależy. W zakres podstawowej ochrony ubezpieczeniowej wchodzą zazwyczaj:

  • ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej),
  • ubezpieczenie AC (autocasco),
  • ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków),
  • ubezpieczenie Assistance (pomoc w nieprzewidzianych wypadkach).

Pakiety ubezpieczeniowe pozwalają ci również na wybranie dodatkowych opcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz dobrać przykładowo:

  • ubezpieczenie szyb,
  • ubezpieczenie przewożonego bagażu,
  • ubezpieczenie fotelika dziecięcego.

 

Co daje pakiet Assistance w przypadku unieruchomienia pojazdu na skutek awarii lub wypadku?

Ubezpieczenie Assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które możesz podpiąć pod indywidualne pakiety ubezpieczeniowe. Jego wykupienie sprawi, że w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych na drodze możesz skorzystać z fachowej pomocy w bardzo szerokim zakresie. Co to dokładnie oznacza? Jeśli podczas podróży zdarzy ci się wypadek lub awaria samochodu, w wyniku których twój pojazd zostanie unieruchomiony, możesz liczyć na różnoraką pomoc.

Co ubezpieczyciel oferuje na miejscu zdarzenia?

Ubezpieczyciel może zagwarantować np. zorganizowanie i pokrycie kosztów naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia. Takie zobowiązanie działa do ustalonej kwoty (znajdziesz ją wyszczególnioną w OWU, czyli w Ogólnych Warunkach Umowy).

Co, jeśli nie można naprawić samochodu na miejscu?

W ramach wykupionego ubezpieczenia możesz liczyć na holowanie unieruchomionego pojazdu. Auto może być holowane np. do najbliższej autoryzowanej stacji obsługi danej marki albo do wyznaczonego przez ciebie celu podróży. Tutaj również warto zapoznać się z dokładnymi warunkami holowania, wyszczególnionymi w OWU.

Co, jeśli samochodu nie można naprawić natychmiast i nie można go od razu holować?

W takim przypadku ubezpieczyciel pokrywa koszty parkingu strzeżonego. Miejsce parkingowe jest zapewnione do momentu, w którym samochód będzie można przetransportować do autoryzowanej stacji obsługi. Zazwyczaj czas parkowania auta nie może przekroczyć określonej liczby dni (np. trzech dni) i nie może również kosztować więcej, niż kwota ustalona przez ubezpieczyciela i zawarta w OWU umowy.

Kategorie: Ubezpieczenia

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.