Komunikacyjny pakiet ubezpieczeniowy – rozłóż go na raty!

Komunikacyjny pakiet ubezpieczeniowy – rozłóż go na raty!

Nie ulega wątpliwościom, że ubezpieczenie komunikacyjne to dla kierowcy poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas nieprzewidzianych sytuacji drogowych. Jeżeli chcesz spać spokojnie, pomyśl o inwestycji w pakiet ubezpieczeniowy, zwłaszcza że spłatę takiego ubezpieczenia możesz rozłożyć nawet na 12 rat!

Co możesz łączyć w pakiecie ubezpieczeniowym?

Pakiet ubezpieczeniowy, zapewniający ci szeroki zakres ochrony, może zawierać:

  • OC –  będące ubezpieczeniem obowiązkowym, chroniącym cię przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego,
  • AC – które gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń losowych, np. kradzieży pojazdu lub jego szkody całkowitej,
  • NNW – chroniące kierowcę i pasażerów przed skutkami wypadków, które wydarzyć się mogą podczas korzystania z samochodu,
  • ASS (Assistance) – zapewniające pomoc drogową (holowanie, organizację noclegów dla kierowcy i pasażerów, pomoc w naprawie usterki itp.) podczas nieprzewidzianych sytuacji, jakie mogą spotkać cię w podróży.

Pakiet ubezpieczeniowy możesz komponować w zależności od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji – może zawierać on wszystkie wyżej wymienione rodzaje ubezpieczeń lub jedynie wybrane z nich. I odwrotnie – pakiet możesz dowolnie rozszerzyć, np. o ochronę prawną. Ciekawą możliwością jest także połączenie w pakiecie wybranych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych np. z ubezpieczeniem mieszkania.

Pakiet ubezpieczeniowy – spłać go w ratach!

Decydując się na szerszy zakres ubezpieczenia, nie musisz obawiać się obciążenia domowego budżetu, jako że coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych (nierzadko we współpracy z dealerami) oferuje ubezpieczenia czy pakiety ubezpieczeniowe z możliwością ich spłaty ratalnej. O ile do niedawna spłatę taką można było rozłożyć na 1, 2, 3 lub 4 raty, o tyle ostatnio coraz częstsze są oferty, rozkładające spłatę ubezpieczenia nawet na 12 miesięcy!

Pakiet ubezpieczeniowy na raty – ile to kosztuje?

Koszt pakietu ubezpieczeniowego przeanalizujmy na przykładzie nowego, sportowego Audi A1 z silnikiem 1.0 TFSI o mocy 70kW i wartości ok. 80 000 zł. W zakres wybranego pakietu ubezpieczeniowego wchodzą:

  • OC,
  • AC,
  • assistance,
  • NNW komunikacyjne,
  • ochrona prawna.

W zależności od ubezpieczyciela, szacowana kwota ubezpieczenia w tym wypadku wynosi średnio 10 000 zł. Rozkładając tę kwotę na 12 rat, miesięczna rata wynosi 916,67 zł, co oznacza, że całkowita kwota do spłaty oscyluje wokół 11 000 zł. Zatem koszt rozłożenia ubezpieczenia na raty to 1 000 zł, co stanowi 10-procentową prowizję bankową (w przypadku Volkswagen Financial Services).

Swoją ratę za pakiet ubezpieczeniowy możesz obliczyć tutaj: http://www.vwbank.pl/dla-mnie/ubezpieczenia/pakiety-komunikacyjne-ubezpieczenie-na-raty.html

 

Kategorie: Ubezpieczenia

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.