Model samochodu a cena polisy – porównujemy ubezpieczenia seatów

Model samochodu a cena polisy – porównujemy ubezpieczenia seatów

Nie wiesz, ile zapłacisz za ubezpieczenie seata? Sprawdź, ile mogą kosztować polisy OC i AC dla Twojego modelu i dowiedz się, co ma wpływ na ceny!

Miejski, terenowy czy rodzinny seat? Ubezpieczenie a cechy auta

Samochody o wysokiej pojemności silnika i większej mocy mogą osiągać dużą prędkość, przez co ich właściciele stanowią potencjalnie większe zagrożenie na drodze. Duże auta, którymi trudniej manewrować na parkingach lub miejskich uliczkach, są narażone na uszkodzenia karoserii. Czynniki te przyczyniają się do wyższej ceny ubezpieczenia. Seat oferuje szeroki wybór różnych modeli samochodów, dla których ubezpieczenia wahają się od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Zobacz, ile może kosztować polisa dla Twojego auta.

Masz dużą rodzinę? Alhambra spełni jej oczekiwania

Alhambra to siedmioosobowe, rodzinne auto z pojemnym bagażnikiem. Jest dość duże, a pojemność jego silnika wynosi od 1 800 do 2 800 cm3. Duże gabaryty i pojemność silnika mogą podwyższać ceny polis. Koszty ubezpieczenia Seata Alhambry wynoszą około 2 tysięcy złotych.

Poruszasz się po miejskiej dżungli? Postaw na Seata Mii

Mii to jeden z młodszych modeli Seata. Pojawił się na rynku w 2011 roku. Jest niewielki, a pojemność silnika wynosi zwykle 1 000 cm3. Ponieważ ma niskie spalanie, a jego eksploatacja jest niedroga, koszty jego ubezpieczenia spadają. Wykupienie polis OC i AC dla małego, miejskiego seata to wydatek około tysiąca złotych.

Szukasz samochodu klasy średniej? Zadowolą Cię Leon i Toledo

Leon i Toledo to klasyczni przedstawiciele samochodów klasy średniej. Nadają się zarówno do jazdy po mieście, jak i na dłuższe trasy. Ich silniki są jednak bardziej pojemne i uzyskują lepsze osiągi niż mały Seat Mii. Ceny ich ubezpieczeń zamykają się w 1,5 tysiącu złotych.

Lubisz szybszą jazdę? Ibiza zapewni Ci dreszczyk emocji

Seat Ibiza to najbardziej sportowy model spośród aut tej marki. Jest wykorzystywany w rajdach samochodowych, w związku z czym jego użytkownicy częściej niż właściciele innych seatów lubią szybszą jazdę. Koszty ubezpieczenia Seata Ibizy to około 2 tysięcy złotych.

Lubisz jazdę terenową? Seat Ateca podbija bezdroża

Seat Ateca to najbardziej terenowy spośród wszystkich modeli Seata. Jest napędzany na 4 koła, a moc jego silnika dochodzi do 190 koni mechanicznych. Tak duże osiągi pozwalają na szybszą jazdę po szosach lub bezdrożach. Cena ubezpieczenia nowej Ateki wynosi około 5 tysięcy złotych.

Kategorie: Ubezpieczenia

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.