Pakiety ubezpieczeniowe – czy warto poszerzyć je o NNW?

Pakiety ubezpieczeniowe – czy warto poszerzyć je o NNW?

Gotowe pakiety ubezpieczeniowe są bardzo popularne w ofertach towarzystw. Sprawdź, czy wybrać opcję wzbogaconą o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Pakiety ubezpieczeniowe – co daje OC + NNW?

Sprawdź uważnie pakiety ubezpieczeniowe i dobierz swój tak, aby chronił zarówno pojazd, jak i ciebie. OC, czyli obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to podstawa, w którą musi zaopatrzyć się każdy kierowca. NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, jest natomiast opcją dodatkową. Należy pamiętać, że chroni ono osoby, a nie mienie. W razie wypadku możesz spodziewać się odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu twoim bądź pasażerów. Z NNW nie otrzymasz za to pieniędzy za poniesione straty materialne. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w zależności od towarzystwa może obejmować m.in.:

  • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji po wypadku,
  • wsparcie finansowe twojej rodziny w przypadku śmierci,
  • wypłatę odszkodowania, gdy do zdarzenia dojdzie nie tylko podczas jazdy, ale i w jej trakcie, wsiadania bądź wysiadania z pojazdu, załadunku lub rozładunku oraz postoju.

Decydując się na pakiety ubezpieczeniowe, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Cena zakupu zestawu jest u większości towarzystw niższa niż zakupu pojedynczej ochrony. Dodatkowo wszystkie formalności załatwisz w jednym miejscu. Cena dokupienia NWW może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jest zależna głównie od wybranej przez ciebie górnej granicy wypłacanego odszkodowania i wybranego zakresu ochrony.

Czy nie wystarczy mi samo OC?

Ubezpieczenie obowiązkowe pomoże, jeśli nie jesteś sprawcą wypadku. Należne pieniądze zostaną wypłacone ze składki winowajcy. OC zagwarantuje również odszkodowanie dla jadących z tobą pasażerów, kiedy do zdarzenia doszło z twojej winy. W drugim przypadku nie chroni ono jednak kierowcy. Tu właśnie z pomocą przychodzi NNW, które pokryje koszty twojego leczenia.

Kiedy nie otrzymasz pieniędzy z NNW?

Tak jak wszystkie pakiety ubezpieczeniowe, te zawierające NNW nie chronią w przypadku, gdy podczas zdarzenia złamiesz prawo, będziesz pod wpływem alkoholu lub innych niedozwolonych środków i jeśli zdarzenie będzie umyślnym działaniem. Pamiętaj, aby podpisując umowę zwrócić szczególną uwagę na ograniczenia ochrony oraz terytorium, które obejmuje.

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.