Producent a ubezpieczenie: Skoda. Co daje dedykowana polisa?

Producent a ubezpieczenie: Skoda. Co daje dedykowana polisa?

Producenci samochodów konkurują ze sobą już nie tylko jakością, ceną i rozbudowaną gamą modeli. Coraz częściej klienci zwracają uwagę na dodatkowe usługi, jak specjalne finansowanie lub ubezpieczenie. Skoda jest jednym z producentów, którzy proponują własne polisy. Co dokładnie ma do zaoferowania?

Zakup nowego samochodu to powód do szczęścia, ale też cała lista formalności. Jednym z pierwszych obowiązków jest wybór polisy ubezpieczeniowej. Decydując się na auto z salonu, przyjrzyjmy się pakietom, które oferuje sam producent. Nierzadko jest to nie tylko najwygodniejsze, ale też najbardziej kompleksowe rozwiązanie. Często może to być także najtańsze ubezpieczenie. Skoda, przykładowo, przyznaje swoim klientom maksymalne zniżki nawet po 3 latach bezszkodowej jazdy. Na co jeszcze możemy liczyć, wybierając polisę proponowaną przez tego producenta?

Promocyjna stawka za ubezpieczenie – Skoda zapewnia je dla każdego modelu

Jak obiecuje Skoda, preferencyjna stawka składki ubezpieczenia czeka na każdego klienta – niezależnie od modelu, na który się zdecydujemy. W ramach kompleksowej ochrony do dyspozycji mamy pełny pakiet polis – OC, NNW, assistance i AC. Ponadto, producent proponuje dodatkowe usługi, zaczynając od ubezpieczenia szyb, a kończąc na ochronie przed szkodami wynikającymi z nierówności na drodze.

W przypadku usług assistance uwagę zwraca szeroki zakres wsparcia. W dużej części ofert pokrycie kosztów zakwaterowania albo pomoc w dalszej podróży dotyczą tylko sytuacji, gdy nasz samochód ulegnie awarii, z kolei Skoda zapewnia takie usługi także w razie wypadku.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, Skoda może zaoferować klientom maksymalne zniżki już po 3 latach bezkolizyjnej jazdy. To duża korzyść – zwykle na 60% obniżki ceny polisy trzeba czekać co najmniej 6 lat. Co warto podkreślić, takie warunki przysługują nie tylko klientom indywidualnym – na szybkie zniżki mogą liczyć również firmy.

Czy opłaca się wykupić polisę od producenta?

W ramach ubezpieczenia od producenta klienci Skody otrzymują zapewnienie, że wszelkie naprawy zostaną przeprowadzone tylko z wykorzystaniem nieużywanych, oryginalnych części zamiennych, a wykonywać je będą autoryzowani partnerzy marki.

Z pewnością pojawią się opinie, że są to nieistotne kwestie, za które nie warto dopłacać. O ile faktem jest, że nieautoryzowane warsztaty mogą pracować równie dobrze, o tyle historia serwisowa wskazująca na to, że samochód od wyjazdu z salonu był wciąż pod opieką producenta, stanowi silną kartę przetargową przy odsprzedaży auta.

Kategorie: Ubezpieczenia

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.