Ubezpieczenie dla nowego samochodu – czy warto na nim oszczędzać?

Ubezpieczenie dla nowego samochodu – czy warto na nim oszczędzać?

Wyjazd nowym autem z salonu to wyjątkowe doświadczenie dla każdego kierowcy. Niestety, włączając się do ruchu, natychmiast stajemy się narażeni na niebezpieczeństwo kolizji lub przytarcia. Kompleksowe ubezpieczenie dla nowego samochodu może jednak zadbać o nasz spokój ducha.

Kupując nowy samochód, zwykle nie myślimy o tym, że prędzej czy później ulegnie on pewnym uszkodzeniom. Niestety – każdy pojazd może uczestniczyć w kolizji, nawet nie z naszej winy. Co gorsze – wszelkiego rodzaju przetarcia, wgniecenia i zarysowania są niemalże pewne, gdy używamy auta codziennie. Dlatego tak ważne jest, by, odbierając kluczyki, mieć na uwadze odpowiednie ubezpieczenie dla nowego samochodu. Czy warto oszczędzać na kompletnym pakiecie ochrony?

Dobre ubezpieczenie dla nowego samochodu to podstawa

Z powodu coraz wyższych cen obowiązkowej polisy OC, wielu kierowców decyduje się nie ubezpieczać pojazdu na dodatkowe sposoby. O ile takie podejście może być zrozumiałe w przypadku starszych aut, o tyle wobec nowych lub kilkuletnich lepiej wykazać się większą troską. Dlaczego?

Uszkodzenia karoserii naszego nowego nabytku to nie tylko problem estetyczny – powodują one znaczny spadek wartości pojazdu. Dlatego, mówiąc „kompleksowe ubezpieczenie dla nowego samochodu”, mamy na myśli przede wszystkim autocasco. Polisa AC zapewni nam środki na pokrycie kosztów napraw blacharsko-lakierniczych, a w przypadku szkody całkowitej pozwoli odzyskać równowartość auta z chwili wypadku.

Polisa przeciwko… skutkom upływu czasu

Wspomnieliśmy o spadku wartości samochodu – jest to kwestia, na którą skarżą się chyba wszyscy właściciele nowych pojazdów. Na szczęście także w tym przypadku odpowiednio dobrane polisy mogą nam pomóc. Ubezpieczenie straty finansowej GAP, o którym mowa, w razie szkody wyrównuje różnicę między początkową ceną auta a jego aktualną wartością rynkową. Dzięki takiej składce będziemy mogli łatwiej spłacić kredyt lub leasing, którym sfinansowaliśmy zakup samochodu, lub kupić porównywalny model.

Inne korzyści kompleksowego ubezpieczenia dla nowego samochodu

Zazwyczaj do polis AC dołączane są pakiety assistance, czyli pomoc drogowa – i nie tylko. Usługi assistance zapewnią nam np. naprawę pojazdu na trasie lub holowanie do najbliższego autoryzowanego serwisu, pomoc w wymianie koła lub w przypadku braku paliwa. Co więcej, możemy także liczyć na to, że w razie dłuższego unieruchomienia auta ubezpieczyciel zapewni nam nocleg lub transport do domu.

Kategorie: Ubezpieczenia

O autorze

JK

Na łamach bloga Samochodowo.com.pl hobbystycznie pisze na temat szeroko pojętej motoryzacji, nowinek z rynku oraz udziela porada początkującym kierowcom w zakresie obowiązujących praw ruchu drogowego.

Skomentuj

Only registered users can comment.